Çarşamba, Temmuz 17, 2019
Genel

Erkekler Neden Aldatır ?

by Admin

Adamların aldatma sebepleri çeşitlidir. Çoğu süre siz ya da sizinle olan ilişkisi sebep olabilse de bazen sizi aldatmalarının sizinle uzaktan yakından alakası olmayabilir.

Nerdeyse tüm erkekler aldatmanın yanlış bulunduğunu bilir, buna karşın aldatmaya devam ederler. Vazgeçemedikleri bu tutum için de genlerini ve üreme zorunluluklarını bahane olarak sunmaya bayılırlar. Peki hayvanlardan farkımız olmamalı mı, vücudumuzu bilinçli kararlar ve düşüncelerimizle kontrol etmemiz gerekmez mi? Görünüşe bakılırsa her süre değil.

İşte ilk 10 sebep:
Opsiyonları olduğundan: Eski bir deyime göre, erkekler yalnız opsiyonları kadar sadıktır. Erkekler seks teklifi ile hanımlar kadar sık karşılaşmadıkları için bu şekilde bir fırsat elde ettiklarında, reddetmeleri sandığınızdan zor olacaktır.
Egolarını doygunluk eder: bazen erkekler artık karşı cinse çekici gelmediklerini düşünür ve bir hanım birazcık ilgi gösterdiği vakit sadece tepki vermekle kalmaz bununla beraber egosunu okşamasına ve fazlasına izin verir. Ava çıkmış bir adam için iz sürmenin verdiği coşku gibisi yoktur. Harcadıkları eforun karşılığını aldıkları vakit ise, egoları şişer de şişer.
Ayrı düşmüşsünüzdür: kim bilir ikinizin sandığınız kadar çok ortak noktası yoktu. Ve yeni bir kadınla tanıştı, ortak paydaları seninle olduğundan fazla olan, futbolu ve golf oynamayı seven. Yatakta ne kadar uyumlu olacaklarını kesinlikle merak edecektir.
Çok fazla kavga ediyorsunuz: Erkekler kimi zaman tehlikeli sonuç yahut kavga dolu bir ilişkiden kurtulmak için aldatır. Kim sürekli dırdır eden biriyle vakit geçirmek ister ki? En azından kavga etmeniz için bir sebep yaratmış olacaktır hem, aynı zamanda istediği ayrılığa kavuşacaktır.
Aşk sonlanmıştır: kimi zaman erkekler bir ilişki dahilinde kendilerini o kadar rahat hissederler ki nasıl çıkacaklarını bilemezler. İlişkiyi sürdürme sebepleri çocuklar ya da finansal sebepler olabilir. Yine de aşkı özlediklerini farklıdır ve bu duyguyu başka bir yerde aramaya yeltenebilirler.
Sex hayatınız fenadür: Eğer bir erkeğin partneri ilgisizse yahut onu istediği kadar sık cinsel ilişki kurmuyorsa, bu yeni bir macera için oldukça geçerli bir fırsattır. Bir tek bir adam dostunuz ya da kocanız var diye, denemekten vazgeçemezsiniz. Seks yaşamınızı sıkıcı yahut ölü olmasını istemiyorsanız, birazcık efor sarf etmeniz şart. Bazen bu da yetmiyor gerçi, yeni cinsel deneyimlere kapalı iseniz de adam dostunuz bunları reddetmeyecek karşılayacak birine yönelebiliyor.
İntikam almak için: bazen de sevgilisinin kendisini aldattığının farkına vardığında aldatır adam. Başka türlü iyi mi onarım edebilir kırılan duygularını?
Yeni, farklı ve ilgi çekici: Bazı erkekler her öğün aynı yemeği yemekten sıkıldıklarını söyler ve başka tatlar ararlar. Bundan dolayı sizi aldattığı kadının illa daha güzel olması gerekmez, değişiklik yaratsın yeter.
Yakasını kurtarıp kurtaramayacağını görmek için: Bir erkek eğer ‘bilmediği şey onu incitmez’ görüşüne sahipse, sırf bunu ört pas edip yakayı sıyırıp sıyıramayacak kadar akıllı ve sinsi olup olmadığını görmek için de aldatabilir.
Geçmişte izin verdiğiniz için: Eğer sizi daha önce aldatmış ve siz de affetmiş iseniz, bunu yeniden yapabileceğini çünkü sonucun değişmeyeceğini düşünerek yine yeniden yapabilir..

Erkeklerin aldatma sebepleri yukarıdaki listeden çok daha karmaşık sebeplerden hatta kimi zaman kombinasyonlardan oluşabilir. Yine de, aslabir sebep asılsız söylemek ve dürüst olmamak için yeterince iyi bir sebep olamaz.

Bir cevap yazın