Salı, Haziran 18, 2019
Genel

Diyet Yapmadan Sağlıklı Beslenerek Ayda Kaç Kilo Verebilirim ?

diyet , sağlık

Her insanın bir zayıflama efsanesi var. Sizinki hangisi? Sağlıklı ve başarılı bununla birlikte kalıcı olanlardan mı? Yoksa kısa sürede süratlica çok kilo verip geçici olanlardan mı? Şimdi size bir şey soracağım.. Siz gerçekten kilo vermek ve fit görünmek istiyor musunuz? Ve bunu yaşamınızla bütünleştirip hep böyle kalmak istiyor musunuz? Yanıtınız kuşkusuz evet ise, ilk adımı tercih edin. Kaç kilo fazlanız olursa olsun, sabredin ve uzun bir süre dilimine yayarak kalıcı ve sağlıklı olarak zayıflayın. Bu süre 1 yılı da bulabilir. Ama 1 yıl sonrasını bir düşünün. Bu şekilde kalıcı zayıflığı elde edeceksiniz ve bir daha rejim yapmanıza bu streslere girmenize ömrünüz süresince gerek kalmayacak

.

Çoğu kişiye bu suali sorduğunuzda hemen derhal aynı yanıtları alırsınız. En sağlıklısı ve kalıcı olanı yavaş yavaş kararlı adımlar ile verilen kilodur. Doğrusu averaj ayda 2 ya da 4 kilo en idealidir. Bunun aksini icra eden başarana veya denemeye çalışan insanoğluın vücudu batkı eder. Sinir sistemi çöker. Ani şok rejimler bizi bizden eder. Etrafımızda kimse kalmaz. Biz bunu mu istiyoruz? Doğal ki hayır. Mutlu ve güzel olmak istiyoruz. Bunun için de sıhhat çerçevesinde sağlam adımlar ile kilolarımızdan kurtulacağız.

Kimsenin şok rejimlerini bize de uyacakmış benzer biçimde uygulamayacağız. Özellikle genç yaşlarda insanlar kilosuna vücuduna dikkat eder. Bu farklı bir heyecan ve uğraştır. Spora başlanılır, belki bir salona gidilir, rejim için kendimizi zorları vs.. Peki gerçek olgunluğa ulaştığımızda da aynı sabırsız insan mı oluyoruz, doğal olarak ki hayır. Artık daha doğru düşünebiliyoruz ileri yaşlarda. Doğru düşünerek de doğru ve sağlıklı bir halde kilo verebiliyoruz.

Hanımlar beyler.. Size tavsiyem, kilo verme mevzusunda bir hedefiniz olsun. Ve bu hedefe sağlam ve kesin adımlarla ilerleyin. Bu süreç uzun olabilir, pes etmeyin, vazgeçmeyin. Kilo alsanız da kilo veremeseniz de sakın durmayın. Kararlı ve azimli olmak her mevzuda başarı getirir. Yaşanmış bir çok zayıflama örneği var. Siz de çok iyi biliyorsunuz ki ki, kısa zamanda fazla kilolarından kurtulan kişiler yakın zamanda tekrar kiloları almaya adım atar. Sarkmalar ve deformasyonlar da cabası..

Diyeceğim o ki, ayda 3, en çok 4 kilo vermeye çalışın. Hem bu şekilde bünyenizi fazla zorlamaz, yormazsınız ve sinirleriniz çabuk yıpranmaz. Diyette sinirlilik halleri yaşanmaz böylece rejimden bıkılmaz da. Yavaş ve kati olsun herşey. Beslenme alışkanlığımız çocuk yaşlarda bizlere yerleşir. Ama hayatımız boyunca bu düzende devam etmemize gerek yok doğal ki. Çocukların büyüyp gelişmesi için kimi zaman de annelik iç güdüsüyle lüzumlu gereksiz fazla miktarlarda besini çocuklarımıza yediriyoruz.

Aslında ilk zamanlarda bu şekilde bir davranış eğer olmazsa ileride de sağlıklı beslenme mevzusunda daha azca sıkıntı çekeriz. Her neyse, neticeta sağlıklı ve dengeli beslenerek, hazır gıdalardan uzak durarak, haftada birkaç gün egzersizimizi yaparak ve en önemlisi yılmayarak hedef kilomuza erişmememiz imkansız.. Siz de benimle sağlıklı zayıflama hikayeleriniz paylaşın..

Bir cevap yazın