Salı, Haziran 18, 2019
Genel

Biz Kadınlar Erkeklerden Ne İstiyoruz ?

kadın, erkek , istek , arzu

 

Kadınlar erkeklerden ne ister?
Her canlı sevgiye muhtaçtır. Sevgi bir birlikteliğin temel yapısıdır evet, ama emek olmadan da sevgi olmaz. Hanımlar ne ister? Aslında hanımlar birçok şey ister istemesine de, bu isteklerin haricinde aslına bakarsan hâlihazırda olması ihtiyaç duyulan temel yapılar olmalıdır. Klişe şeyler söylenir ya hani; Sevgi, saygı güven… Aslen olması ihtiyaç duyulan tam olarak budur. Bir kişiye sonsuz sevgi duysan da aradaki saygı ve itimat yıkılınca aslabir şeyin önemi kalmıyor. Hele ki, bu dertten muzdarip, ilişkisi yeni bitmiş bir kadın, haklı olarak düşünün ki artık neler ister?

İkili ilişkiler arasında güvenin önemi nedir?

Itimat, her birlikteliğin, her iletişimin en başında gelir. Minnacık bir çocuk bile annesinden o itimat duygusunu almak isterken, hanımların buna hakkı yok mu? Tabii ki var. Güvensizlik; şüphedir, yalandır, kavgadır, kırgınlıktır, ayrılıktır. Bu tarz şeylerin olduğu yerde saygı zaten çoktan nihayetlenmiştir. İşte bir hanım, erkekten bunu istememeli, bu özellik aslına bakarsan olmalı. Yalansız, karşılıklı saygı ve güven olsun ki, kadınlar erkeklerden bir şeyler isteyebilsin. Şöyle bir konuyu genele vuralım ve gerçek anlamda kadınlar erkeklerden ne ister bir bakalım;

kadınların erkeklerde aradığı özellikler

kıymet gösterilmesi

kadına, bir kelime anlamı olarak değil de hakikaten insan olduğu için kıymet vermesi, aslına bakarsak bir hanım da değil mevzu. Bir canlıya, bir insana varlığından ötürü kıymet vermesini, saygı göstermesini kim istemez ki?

Şefkat:

Çoğu kadın, düşünce yapısı ve yaşam tarzı olarak, aile ve yuva kavramını sevmektedir. Karşısındaki kişide de o şefkati ve sevecen tavrı hep görmek isterler.

Netlik:

Ne derler: ‘’söz gümüşse, sükût altındır’’ hemen söylüyoruz! Sözünde durması ve net olması önemli bir ölçüt. Asılsız ve tutarsızlık bir ilişkiye karıştıysa eğer, devamı ne olursa olsun gelir.

İletişim:

Her ilişkide sevgili, kesinlikle hem en yakın arkadaş hem en iyi arkadaş bununla beraber en iyi sevgili olmalıdır. Hem sizinle gülmek ister hem de ağlamak! Kadınlar mevzuşmayı sever, bilirsiniz. İşte karşısındakiyle maksimum da mesajşim kurmayı ister.

Kadınlar aslında yalnız Sevilmeyi İstiyor

Kısacası buradan anlayacağımız tek şey; elitın, sevginin olduğu bir ortamda hanım bir tek ve yalnız sevilmek ister! Bu özellikleri de sevginin getireceği muhtemeldir. Ne derler? Emek olmadan yemek olmaz!

Bir cevap yazın